Latvijas airētāju četrinieks kvalificējies pasaules junioru čempionāta pusfinālam

foto worldrowing.com

Latvijas pārairu četrinieks Klāvs Reitmanis/Jānis Balčūns/Jānis Igo Niedzviedzis/Mārtiņš Mārcis Putniņš ceturtdien sasniedza pasaules junioru čempionāta airēšanā pusfinālu.

Sacensības Latvijas sportisti uzsāka jau trešdien, kad izcīnīja uzvaru savā priekšsacīkšu braucienā, finišējot pēc sešām minūtēm un 8,02 sekundēm. Savukārt ceturtdien viņi finišēja trešie ceturtdaļfināla braucienā, finišējot pēc sešām minūtēm un 3,47 sekundēm.

Līdz ar to Latvijas četrinieks kvalificējies pusfinālam, kurā sportisti sadalīs ceļazīmes uz A/B finālu.

Uzvaru savā priekšsacīkšu braucienā ceturtdien izcīnīja Latvijas puišu pārairu divnieks Krišs Kalniņš un Gints Zunde, kuri finišēja pēc sešām minūtēm un 35,57 sekundēm, pārliecinoši kvalificējoties ceturtdaļfinālam.
Kā ziņots, iepriekš šogad Kalniņš/Zunde izcīnīja trešo vietu Eiropas junioru čempionātā.

Savukārt neveiksmīgi startēja vienīgā Latvijas sieviešu braucēja Irbe Kande, kura priekšsacīkstēs finišu sasniedza pēc astoņām minūtēm un 14,93 sekundēm, paliekot pēdējā, piektajā, vietā. Pagaidām nav publiski pieejama informācija, vai Kandei būs jāstartē E finālā, vai tomēr viņai ir izdevies iekļūt ceturtdaļfinālā.

Pasaules junioru čempionāts čempionāts ilgs līdz svētdienai.