VEF izslēdz “Artland Dragons”, vajadzīga uzvara Francijā

foto dienas mediji

Basketbola klubs "VEF Rīga" (bilance 2-3) otrdien, 4. decembrī, Eiropas kausa mājas spēlē uzvarēja Vācijas ceturto spēcīgāko komandu "Artland Dragons" (1-4) ar rezultātu 83:72, saglabājot izredzes iekļūt C grupas divu spēcīgāko vienību vidū. Lai kvalificētos "Top 16" kārtai, vefiešiem 12. decembrī izbraukumā jāpieveic Francijas vicečempionus "Le Mans Sarthe", kuriem pirms tam viesos jāspēlē pret Maskavas apgabala "Triumph".

Teilora tālmetiens atklāja rezultātu viesu labā, taču nākamos deviņus punktus guva vefieši. Līdz grozam izlauzās Denielss, perimetrā precīzs bija Janičenoks, Zavackas iespēlēja groza apakšā Kavaļauskam, bet nākamo precīzo piespēli Zavackam nogādāja Roulends 9:3. Vefieši spēlēja organizētāk, labāk kustināja bumbu, bieži izspēlējoties līdz brīvam metienam. Kvakenbrukas basketbolisti darbojās daudz individuālāk, ekstra piespēles vietā izvēloties mest vai mēģināt apspēlēt mājiniekus viens pret vienu. Tāda taktika iedzina viesus desmit punktu deficītā 18:8. Ciemiņu uzbrukumu atdzīvināja mazākais vīrs Malets un serbu centrs Petars Popovičs, bet pēdējā ceturtdaļas sekundē no groza apakšas trāpīja Kerušs 27:19.

Popovičs turpināja sēriju, īsā laikā savācot desmit no divpadsmit viesu punktiem. Pēc brīža viesi pietuvojās četru punktu attālumā, taču tuvāk netika laisti. Kluba jaunpienācējs, nesenais “Los Angeles Clippers” uzbrucējs Raiens Gomess netika garām Gatim Jahovičam, puslaikā samierinoties ar trīs iemestiem soda metieniem. Ilgāku laiku rezultāts svārstījās četru līdz sešu punktu robežās, bet puslaika izskaņā Bertāna ātrais uzbrukums ar bumbas triecienu grozā no augšas un divi Denielsa punkti palielināja VEF pārsvaru līdz deviņiem punktiem 43:34.

Enerģiskais uzbrucējs Denielss otro divdesmitminūti pēc kārtas uzsāka vefiešu rēķina papildināšanu, tomēr viesi atbildēja ar 0:8 izrāvienu, pietuvojoties trīs punktu attālumā 45:42. Rīdzinieku vājuma brīdi ar tālmetienu no kreisās malas pārtrauca Bertāns, dubultojot atrāvienu. Ofensīvu turpināja Roulends un Janičenoks. Komandas kapteinis īsā laikā iemeta divus tālmetienus, pievienoja elegantu garāmgājienu un atjaunoja vienpadsmit punktu pārsvaru 55:44. Trešās ceturtdaļas beigās rezultatīvi nospēlēja viesi, tāpēc mazajā pārtraukumā nācas iet ar plus septiņi 61:54.

Desmit punktu pārsvaru izdevās atjaunot, pateicoties Janičenoka un Zavacka precīzajiem soda metieniem 67:57. Viesi turējās līdzi, pateicoties diviem tālmetieniem, tomēr ceturtās ceturtdaļas vidū vefieši veica 7:0 izrāvienu, dubultojot pārsvaru 74:60. Bertāna soda metieniem sekoja Janičenoka trešais tālmetiens un tāls Denielsa divpunktu metiens. Jau pirmajā puslaikā rīdzinieku sastāvā labi iekļāvās Artūrs Strēlnieks, bet galotnē pie diviem punktiem tika Anžejs Pasečņiks. VEF turpināja kontrolēt spēli, pārtrauca trīs zaudējumu sēriju un izcīnīja otro uzvaru turnīrā.

05.12.2012 , 09:30