Kubaņas «lokomotīve» apsteidz VEF karavānu

foto vefriga.com

"VEF Rīga" basketbolisti (bilance 6-3, #4) pirmdien, 17. decembrī, VTB līgas mājas spēlē zaudēja Krasnodaras "Lokomotiv-Kubaņ" komandai (6-3, #3) ar rezultātu 72:77, palaižot pretiniekus priekšā B grupas kopvērtējumā. Nākamā VEF spēle turnīrā paredzēta 2013. gada 6. janvārī, izbraukumā sacenšoties pret Maskavas apgabala "Triumph".

Krasnodaras klubs pērn iekļuva VTB līgas pusfinālā, izcīnīja bronzas medaļas Krievijas čempionātā, bet Eiropas kausa ceturtdaļfinālā divu spēļu summā zaudēja nākamajiem čempioniem “Khimki”. Gan iepriekšējā gada sportiskie rezultāti, gan sastāvs lika uzskatīt Kubaņas klubu par tikšanās favorītu. Jevgeņijs Pašutins laukumā sūtīja tādu pašu sastāvu kā pēdējā Eiropas kausa spēlē Sopotā, starta piecniekā iztiekot bez Krievijas spēlētājiem.

VEF Rīga: Rowland, Janičenoks, Daniels, Bērziņš, Kavaļausks
Lokomotiv-Kubaņ: Calathes, Baron, Jasaitis, Brown, Marič

“Florida Seminoles” saspēles vadītājs Niks Kalatess izjauca pirmo vefiešu uzbrukumu, pārtvēra bumbu un nogādāja to uzbrucējam Derikam Braunam, kurš ar tālmetienu izvirzīja Krasnodaras klubu vadībā 0:3. Viegli bumbu grozā nogādāja arī centra spēlētājs Aleksandrs Maričs, taču cits viesu uzbrucējs Sims Jasaitis pirmajās epizodēs zaudēja VEF pretspēlētājiem. Pretējā laukuma galā viņu apspēlēja Denielss, bet Roulends izrāva pretiniekam bumbu un guva divus punktus ātrajā uzbrukumā, panākot četru punktu vadību mājiniekiem 9:5. Viesi izlīdzināja rezultātu, taču ceturtdaļas turpinājumā priekšā ar trīs līdz sešu punktu pārsvaru atradās vefieši.

Jau pirmajās desmit minūtēs rīdzinieku labā punktus guva astoņi spēlētāji, Blaus ieskaitot, kamēr pretiniekiem atzīmējās tikai četri vīri. Eiropas kausa nedēļas MVP lomā bija iejuties Brauns, ievadā sametot rīdzinieku grozā 14 punktus. Otrās ceturtdaļas sākumā Pašutins atpūtināja viņu un Kalatesu, laukumā sūtot Kalnieti un kādreizējo vefieti Šeleketo. Pēdējais guva piecus punktus pēc kārtas, samazinot starpību līdz minimumam. Kādu brīdi VEF turējās viena līdz trīs punktu attālumā, taču Berona tālmetiens izlīdzināja rezultātu 34:34. Savu spēku groza tuvumā parādot Maričam, viesi paveica 0:9 izrāvienu, panākot 34:40. Puslaika galotnē vefieši atspēlējās, pēc Bertāna un Roulenda saspēles ātrajā uzbrukumā gan izlīdzinot rezultātu, gan atgūstot vadību 41:40. Pēdējā sekundē Kaspars Bērziņš neiemeta divus soda metienus, tomēr minimāls pārsvars tika saglabāts.

Pirmajā puslaikā iemetuši trīs no divpadsmit tālmetieniem, viesi palika uzticīgi sev, turpinot apšaudi no perimetra. Piektajā piegājienā precīzs bija Jasaitis, izvirzot viesus vadībā, bet Kalatesa un Brauna saspēle palielināja atrāvienu līdz sešiem punktiem 41:47. Bērziņa nesportiskā piezīme beidzās ar vienu Brauna trāpījumu no labdarības līnijas un Berona tālmetienu, noslēdzot viesu 0:11 izrāvienu. To pārtrauca Janičenoka tālmetiens un Roulenda punkti ar sodu ātrajā uzbrukumā. Roulends nepievīla arī nākamajā uzbrukumā, bet partneru neveiksmīgos metienus no distances pielaboja Bertāns, pēc 10:0 ofensīvas izlīdzinot rezultātu 51:51. Zavacka tālmetiens un kārtējais Roulenda trāpījums divreiz izvirzīja vefiešus priekšā, bet ceturtdaļu ar āķa metienu noslēdza Lauris Blaus 58:55.

Krasnodaras basketbolisti izlīdzināja rezultātu, bet tāls Zavacka divpunktnieks neļāva ciemiņiem aiziet priekšā. Nākamajos piegājienos viņi to paveica, taču Dairis Bertāns garāmgājienā atjaunoja neizšķirtu 62:62. Uzbrukumā pārliecinoši jutās Kalatess, tāpēc rezultāta šūpoles turpinājās, pārmaiņus vadībā izvirzoties abām komandām. Ceturtdaļas vidū viesi savāca vairākas bumbas pie vefiešu groza, atkārtoti uzbruka un pēc Mariča soda metieniem panāca plus četri 66:70. Sākoties pēdējām divām pamatlaika minūtēm, Roulends samazināja starpību uz pusi, bet Kalatess atbildēja ar tālmetienu 68:73. Sekoja neveiksmīgas uzbrukumu apmaiņas. Vefieši atguva bumbu, kad līdz finālsvilpei palika 40,9 sekundes.

Janičenoka tālmetienu ar divus punktus vērtu guvumu pielaboja Roulends, taču pēdējās epizodēs aukstasinīgāki bija viesi, nodrošinot sesto uzvaru un trešo vietu pirmā apļa kopvērtējumā. “VEF Rīga” pirmo apli pabeidza ceturtajā vietā desmit komandu konkurencē.

18.12.2012 , 08:40