Šokējoši: Ekonomiskās situācijas dēļ cilvēki nodarbojas ar prostitūciju labprātīgi

foto: etoday.ru
foto: etoday.ru

Pagājušā gadā cilvēku tirdzniecības jomā nav konstatētas būtiskas izmaiņas un ekonomiskā situācija valstī veicinājusi personu nodarbošanos ar prostitūciju labprātīgi, atsaucoties uz Valsts policijas sniegto informāciju, ziņo LETA.

Personu vervēšana nosūtīšanai seksuālai izmantošanai notikusi, balstoties uz savstarpējās materiālās izdevības principu ar perspektīvu, ka savervētās personas peļņas nolūkos regulāri atgriezīsies prostitūcijai ārzemēs.

Tā pagājušajā gadā par personu nosūtīšanu seksuālai izmantošanai Latvijā uzsākti 13 kriminālprocesi. Tajos par aizdomās turētajiem atzītas 14 personas, no kurām puse ir sievietes.

Pērn nav konstatēts neviens piespiedu darba ekspluatācijas gadījums, kas atbilstu cilvēku tirdzniecības paredzētajām noziedzīga nodarījuma sastāva pazīmēm.

Nevienā no sutenerisma lietām netika konstatēts, ka personas tiktu piespiedu kārtā iesaistītas prostitūcijā vai arī tās agrāk būtu cietušas cilvēku tirdzniecībā. Netika konstatētas arī prostitūcijā iesaistītas nepilngadīgas personas.

"Minētais liek secināt, ka ekonomiskā situācija valstī veicinājusi personu nodarbošanos ar prostitūcijas pakalpojumu sniegšanu labprātīgi," norāda policija.

Tāpat Latvijā pagājušajā gadā netika konstatēts neviens cilvēku tirdzniecības gadījums attiecībā pret nepilngadīgu vai mazgadīgu personu.

Jāpiebilst, pagājušajā gadā Rīgas centrā par nelikumīgu prostitūciju Valsts policija sodījusi 20 cilvēkus, tostarp deviņus vīriešus, invalīdes un sievieti ar dārgu auto. Kopumā Centra iecirknī noformēts 21 administratīvā pārkāpuma protokols par prostitūcijas ierobežošanas noteikumu pārkāpumiem. Viens protokols noformēts juridiskai personai - masāžas salonam, kuram piemērots 500 latu sods. 20 protokoli noformēti fiziskām personām - 11 sievietēm un deviņiem vīriešiem. Fiziskajām personām katrai piemērots 250 latu naudas sods.

Policistus pārsteidzis tas, ka pērn pilsētas centrā savus pakalpojumus sava dzimuma pārstāvjiem sākuši arvien vairāk piedāvāt tieši vīrieši.

Policija novērojusi, ka šim rūpalam pievērsušies jauni vīrieši, kuri vēlas uzlabot savus materiālos apstākļus. Lai arī nereti sabiedrībā valda uzskats, ka prostitūtas ir tikai narkomānes, vīriešu vidū tas nav novērots, turklāt, pēc policijas rīcībā esošās informācijas, daļai no viņiem ir pastāvīgs darbs un daži pat ieņem vadošus amatus uzņēmumos.


Написать комментарий