Latvijas basketbola izlase pārbaudes spēlē uzvar Somiju

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība trešdien, 28. augustā, "Hartwall" arēnā Helsinkos, priekšpēdējā pārbaudes spēlē pirms Eiropas čempionāta uzvarēja Somijas izlasi ar 90:84.

Saspēles vadītājs Jānis Strēlnieks izbraukumā aizvadīja piecdesmito spēli valstsvienības sastāvā.

Somu basketbolisti pirmajās minūtēs uzbruka ar labu precizitāti, savukārt Latvijas spēlētājiem neizdevās trāpīt no labām pozīcijām. Piecu minūšu laikā mājinieki izvirzījās vadībā ar 4:12. Ceturtdaļas beigās Ainara Bagatska trenētā komanda ķērās pie zonas aizsardzības, piespiežot somus bairāk uzbrukt no distances. Rezultāta starpību izdevās nedaudz samazināt, tomēr somi desmitminūti noslēdza savā labā – 13:18.

Agresīvā Somijas aizsardzība neļāva latviešiem tikt pie viegliem metieniem un punkti krājās salīdzinoši lēni. Somi saglabāja nelielu pārsvaru, turklāt sekmīgi uzbruka perimetrā, pirmajā puslaikā realizējot trīs tālmetienus. Arī bumbas kustība sarkanbaltsarkano izpildījumā bija tālu no ideāla. Galotnē izdevās nedaudz pietuvoties. Strēlnieks pēc ātras laukuma šķērsošanas atrada brīvu Kuksiku, kura tālais metiens no kreisās puses iekrita grozā – 37:41.

Trešās ceturtdaļas sākumā izdevās pārķert vairākas bumbas un aizskriet vairākos ātrajos uzbrukumos. Lielisks bija Mareks Mejeris, īsā laikā gūstot septiņus punktus, tādējādi panākot Latvijai piecu punktu pārsvaru – 54:49. Somi izmantoja nākamo Latvijas atslābumu un izlīdzināja rezultātu (58:58), taču desmitminūtes beigās sarkanbaltsarkanie veica otro izrāvienu. Ātrā spēlē latvieši jutās daudz labāk, spēlējot ļoti rezultatīvi, turklāt izdevās bumbu labāk iespēlēt soda laukumā. Desmit punkti īsā laikā, Freimaņa tālmetiens un pusstunda noslēgta ar plus astoņi – 68:60.

Latvija turpināja palielināt pārsvaru, pēc Janičenoka punktu sērijas un tālmetiena sasniedzot lielāko atrāvienu – 77:64. Somi ilgu laiku netika tuvāk par desmit punktiem, taču Daira Bertāna nesportiskā piezīme divas minūtes pirms pamatlaika beigām situāciju saasināja. Mājinieki iemeta abus soda metienus, bumbas kontroli pabeidza ar tālmetienu, bet nākamajā uzbrukumā divos punktos pārvērta izcīnītu bumbu uzbrukumā - 84:79.

Nākamie somu uzbrukumi bija neprecīzi, tomēr vairākas izcīnītas bumbas uzbrukumā radīja iespējas atkārtotiem uzbrukumiem. Ceturtajā piegājienā divi punkti un somi steidzās pārkāpt noteikumus pret Bertānu. Dairis nekļūdījās, atjaunojot plus pieci - 86:81. Palika deviņpadsmit sekundes, Hānpā iemeta ātru tālmetienu, liekot Ainaram Bagatskim saukt vīrus malā - 86:84. Somi kavēja Janičenoku, kurš bija nekļūdīgs, nu jau liekot pārtraukumu pieprasīt Henrikam Detmanam. Pēdējais somu uzbrukums beidzās ar neveiksmi, savukārt Jānis Strēlnieks no labdarības līnijas izrādījās nekļūdīgs.

Ceturtdien komandas tiksies treniņspēlē bez skatītāju klātbūtnes.